[one-third]register[/one-third] [one-third]IR-trans[/one-third] [one-third last]reseller-dom[/one-third] [custom_vertical__tabs] [tab title=”دامین چیست ؟”]

دامین چیست ؟

همانطور که در عرف معمول هر شرکت یا هر شخص دارای مشخصاتی یکتا نظیر : اسم، آدرس و یا آرم می باشد، هر فرد حقیقی یا حقوقی جهت حضور در اینترنت می بایست یک نام و آدرس مجزا برای خود داشته باشد. این آدرس مجزا و انحصاری اصطلاحاً با نام Domain شناخته می گردد. هر Domain دارای مشخصه هایی می باشد که از 3 قسمت اصلی ساخته می شود. به شرح ذیل :

host         domain       zone

WWW  .  DOMAIN  .  COM

بخش اول : Zone

این بخش بیانگر محدوده فعالیت شرکت شما می باشد.کاربران با توجه به این بخش پی به زمینه کاری شما می برند. مثلاً com. نشان دهنده تجاری بودن سازمان شما می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید .

بخش دوم : Domain

نشان دهنده نام شما می باشد.این نام نمی بایست قبلا توسط فرد دیگری دریافت شده باشد، بدین منظور قبل از ثبت Domain می بایست نام انتخابی خود را چک کنید . برای چک کردن نام مورد علاقه خود اینجا را کلیک کنید .

بخش سوم : Host

بیانگر میزبان صفحات سایت شما می باشد که کاربر را به سمت صفحات طراحی شده جهت معرفی شرکت شما سوق می دهد. همچنین اگرسایت شما دارای زیر سایتهای مختلف باشد از این بخش میتوانید به زیر سایت مربوطه بروید.

[/tab] [tab title=”تعرفه ثبت دامین”]

تعرفه ثبت دامنه آی آر در هاست 97 ،  یکساله 4100 تومان و پنج ساله 13000 تومان می باشد

تعرفه ثبت دامنه های جهانی به دلیل نوسانات قیمت دلار متغیر بوده و جهت آگاهی می بایست به صفحه ثبت دامنه مراجعه نمایید

[/tab] [tab title=”چرا باید دامین ثبت کنیم ؟”]

برای اینکه شما دارای یک نام شخصی در اینترنت باشید و بتوانید سایت خود را در میان میلیاردها سایت دیگر قراردهید باید آن را ثبت کنید. از این طریق می توانید سایت طراحی شده را بر روی این domain قرار دهید. از طریق یک سایت مشتری می تواند به سایت شما رجوع کند و از سرویسهای شما با خبر شود ویا سفارش دهد.

[/tab] [tab title=”تفاوت پسوندها”]

هر پسوند نشاندهنده زمینه کاری و محدوده فعالیت سایت یا صاحب آن Domain می باشد . در ذیل به شرح تعدادی ازآنها می پردازیم : COM. ( به معنی Commercial ) این پسوند جزء متداولترین پسوندها می باشد و نشاندهنده این است که سایت ، مربوط به یک شرکت تجاری بین المللی است. امروزه این پسوند به قدری متداول می باشد که اکثر مردم تصورشان این است که تنها این پسوند وجود دارد و می بایست از طریق این پسوند Domain خود را ثبت کنند. NET. ( به معنی Network ) و نشاندهنده شرکتهایی می باشد که در زمینه خدمات دهی سرویسهای اینترنت یا ISP فعالیت می کنند. ORG. (به معنی Organization ) و نشاندهنده سازمانهای غیر دولتی می باشد. IR. ( مخفف Iran ) پسوند کشوری.

جهت اطلاع بیشتر راجع به خصوصیات پسوندها به صفحه مقالات هاست 97 مراجعه نمایید

[/tab] [/custom_vertical__tabs]