۱۰ نکته که قبل از بالا آوردن سایت باید چک کنید! (بخش سوم)

۳- چک کردن در مرورگرها:

۴- چک کردن متن:

۵- لینک‌های سایت:

۶- لینک RSS بلاگ:

اگر یک وبلاگ دارید مطمئن شوید لینک RSS آن درست کار می‌کند -اگرچه فید RSS فقط برای وبلاگ‌ها مفید نیست و بسیاری از سایت‌های دیگر نیز RSS خود را فعال می‌کنند- و کاربران‌تان می‌توانند از خوراک RSS برای اشتراک مطالب شما استفاده کنند. پیدا کردن لینک خوراک RSS باید ساده باشد. لینک‌های RSS علاوه بر کاربران برای موتورهای جست‌جو و تبلیغ سایت نیز سودمندند. این لینک‌ها موتورهای جست‌جو را از به روز رسانی‌های وب‌سایت شما آگاه می‌کنند. هم‌چنین برخی وب‌سایت‌ها کارشان گرد آوردن خوراک‌های RSS و نمایش محتوا با لینک دادن به سایت اصلی است که می‌تواند منبعی برای ایجاد ترافیک خارجی بیش‌تر به سمت کسب و کار باشد.

۷- کارکردهای سایت:

مطمئن شوید که همه کارکردهای (Functionality) سایت‌تان درست عمل می‌کنند. منظور از این کارکردها فرم‌ بازخورد٬ فرم ثبت نام٬ سبد خرید٬ درگاه پرداخت٬ و… است. همه این‌ها را خودتان چک کنید. بی توجهی به مشکلات در چنین جنبه های حیاتی یی می‌تواند به شدت بر کسب و کارتان اثرگذار باشد.

۸- معتبر بودن سایت:

همیشه باید مطمئن شوید که وب‌سایت‌تان ۱۰۰ درصد معتبر است. اشتباه های معمولی که می‌تواند باعث نامعتبر شدن وب‌سایت شما شامل تگ‌های آلت٬ و استفاده از & به جای amp& است.

۹- پشتیبان گیری:

ذخیره یک نسخه پشتیبان برای هر طراحی مهم است. نگه داشتن یک فایل پشتیبان به طراح امکان می‌دهد در صورت بروز هر مشکلی در آینده به سرعت برای رفع آن اقدام کنند. اگرچه شما تلاش می‌کنید طراحی‌تان را پیش از بالا آوردن سایت کامل کنید داشتن یک منبع جای‌گزین سبب خاطرجمعی است.

۱۰- وارسی نهایی سایت:

پس از کامل کردن این چک لیست پیش از بالا آوردن سایت برای آخرین بار سایت‌تان را چک کنید. خوب است از نظر یک فرد دیگر نیز استفاده کنید. لازم نیست این فرد متخصص طراحی باشد٬ همین که بتواند برخی مشکلات کار شما را پیدا کند عالی است. حالا سایت شما آماده نمایش عمومی است. موفق باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *